Uroki Bukowiny Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska – urocza miejscowość na Podhalu, która przyciąga co rok rzesze turystów. Warto wybrać się do niej i zimą, i latem. Co szczególnego ma do zaproponowania, co warto tam robić i co zobaczyć?

Magia gór i folkloru

Jedną z największych zalet Bukowiny jest samo jej położenie. Przepiękne widoki na roztaczającą się wokół panoramę Tatr sprawiają, że sam spacer po tej miejscowości jest ciekawy i ekscytujący. Oddalona zaledwie o około 16 km od Zakopanego miejscowość jest także świetną bazą do tatrzańskich, górskich wycieczek latem. W wakacje co roku odbywają się w Bukowinie słynne Sabałowe Bajania, festiwal polskiego folkloru. Na zasadach konkursu, biorą w nim udział m.in. śpiewacy, gawędziarze i instrumentaliści. Towarzyszą temu koncerty i przedstawienia teatralne. Dla osób spoza Podhala to doskonała możliwość na zanurzenie się w miejscowym folklorze i tradycji.

Na narty do Bukowiny

Biorąc pod uwagę fakt, że działa w niej kilka stoków i niejedna wypożyczalnia nart Bukowina Tatrzańska ma sporo do zaoferowania miłośnikom białego szaleństwa. Jeśli chodzi o sporty zimowe, miejscowość ta oferuje bardzo dużo, a na Podhalu prześciga ją jedynie Zakopane. Stoki, które czekają na turystów, są świetnie przygotowane, jest także możliwość skorzystania z usług szkółek narciarskich. W razie potrzeby trasy są sztucznie naśnieżane, nie ma także problemu z pożyczeniem potrzebnego sprzętu. Dla osób, które nie mają swoich nart czy snowboardu, a których celem jest Bukowina Tatrzańska wypożyczalnia nart będzie bardzo pomocnym rozwiązaniem.

Moc atrakcji

W górach i nad wodą? W Bukowinie jest to możliwe. Sporą popularnością cieszą się Termy Bukovina, wodny park rozrywki. Znajdują się w nim baseny rekreacyjne oraz pływackie, sauny, łaźnie parowe i zjeżdżalnie. Jest to świetna propozycja dla całej rodziny, która pozwoli spędzić aktywnie czas i zrelaksować się.
Na wszystkich zgłodniałych czekają wyśmienite restauracje i karczmy, w których można najeść się do syta i spróbować lokalnych dań.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × pięć =