Dobra sala konferencyjna. Jak wybrać?

Istnieje kilka bardzo istotnych kryteriów wyboru sali konferencyjnej. Ich spełnienie jest warunkiem udanego spotkania, które na pewno będzie okazja powtórzyć. Oczywiście nie zawsze obiekt musi charakteryzować się samymi zaletami, ale trzeba na nie zwracać uwagę i dokonać właściwego wyboru wśród konkurencyjnych placówek. 

Konferencje, spotkania, bankiety i nie tylko

Niezależnie od przeznaczenia sali (wynajmujący oferuje lokal z wyposażeniem, pozostawiając pewien margines zainteresowanym), powinna ona znajdować się w dobrej lokalizacji. Idealne jest miejsce z dala od gwaru największych miejskich ulic, ale jednocześnie takie, do którego łatwo dojechać własnym autem czy komunikacją publiczną. Obok powinien znajdować się parking – uczestnicy konferencji nie będą zmuszeni do pozostawiania samochodu w pewnej odległości. Dodatkowym atutem okaże się ładna, zadbana okolica i estetyczne widoki z okna.

Sprawdź fbs24.pl – wirtualne biuro i sale konferencyjne w Holandii

Sala konferencyjna na miarę

Wewnątrz obiektu liczy się estetyka wykończeń i funkcjonalność zastosowanych rozwiązań. Wybierając placówkę, należy zwrócić uwagę, czy dostępna sala jest dostatecznie duża i pomieści deklarowaną liczbę uczestników. Oczywiście wszyscy powinni mieć zapewnione miejsca siedzące. Niekorzystny jest także brak miejsca poza siedzeniami, goście muszą mieć swobodę, możliwość łatwego wyjścia z sali – gdy jest ciasno, wszystkie zmiany pozycji są utrudnione, a uczestnicy narzekają na dyskomfort.

Decydując się na wynajem sali na konferencje, trzeba także zwrócić uwagę na kwestie techniczne. Obecnie częstym wymogiem jest dobrej jakości nagłośnienie oraz urządzenia takie jak telewizor, komputer czy rzutnik. W sali istotny jest też bezprzewodowy dostęp do internetu. Dzięki temu możliwe będzie swobodne prowadzenie konferencji, niezależnie od jej tematyki.

Miłe chwile

W przerwach goście powinni mieć możliwość skorzystania z bufetu lub chociażby automatów. Poczęstunek oferowany przez organizatora jest doceniany zwłaszcza w chłodniejsze dni. Oczywiście uczestnikom trzeba zapewnić też wybór napojów, zimnych (idealnych na lato) oraz gorących – kawa, herbata, ewentualnie wybór zup.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + dwa =