Czy mężczyźni mogą ćwiczyć mięśnie Kegla?

Wiele osób myśli, że ćwiczenie mięśni Kegla jest głównie dla kobiet. Nie jest to prawdą, ponieważ również mężczyźni mogą to robić. Warto podkreślić, że wytrenowane mięśnie dna miednicy zagwarantują intensywniejsze, a także o wiele przyjemniejsze doznania w czasie zbliżenia seksualnego. Oprócz tego wzmocnione mięśnie Kegla wydłużą stosunek oraz wzmocnią orgazm. Istotne jest również to, że ćwiczenie tego miejsca w ciele ochroni mężczyzn przed niektórymi groźnymi schorzeniami. Warto dowiedzieć się, co dają ćwiczenia mięśni Kegla u mężczyzn.

Mięśnie Kegla ćwiczenia u mężczyzn

Bardzo często mięśnie Kegla określane są jako mięśnie dna miednicy bądź mięsień PC. Należy zaznaczyć, że u panów mięśnie dna miednicy sięgają gruczołu krokowego kości, środka krocza, kości guzicznej oraz do odbytu, gdzie oplatają podstawę penisa tuż przy cewce moczowej. Dzięki mięśniom Kegla panowie mogą poruszać penisem w czasie wzwodu.

Trening mięśni Kegla – jak wygląda?

Jeśli mowa o ćwiczeniach mięśni Kegla u panów, to odbywają się one na takiej samej zasadzie jak u pań. Należy sobie wyobrazić, iż odczuwa się potrzebę oddania moczu oraz dążyć do tego, żeby „powstrzymać się” od skorzystania z toalety. W tym celu należy jak najmocniej zacisnąć mięśnie krocza. Tego typu trening polegać będzie na naprzemiennym zaciskaniu, a także rozluźnianiu mięśni dna miednicy. Bardzo ważna będzie także kontrola samego wydechu, a ponadto rozluźnianie w trakcie wdechu. Takie ćwiczenie powinno trwać od pięciu do dziesięciu sekund – następnie należy wykonać trzy serie po dziesięć powtórzeń. Trzeba też wspomnieć o tym, iż cały trening należy powtarzać cztery raz w ciągu doby. Takie ćwiczenia można powtarzać praktycznie o każdej porze oraz w każdym miejscu – trzeba tylko pamiętać o tym, żeby ich nie wykonywać podczas oddawania moczu, bo może to doprowadzić do zapalenia pęcherza moczowego. Zdecydowanie warto ćwiczyć mięśnie Kegla, ponieważ w ten sposób zabezpieczymy się przed różnymi, groźnymi chorobami.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × jeden =