Najlepsi rzeczoznawcy nieruchomości na Śląsku

Rzeczoznawca majątkowy nie jest zwykłym rzeczoznawcą. Jego praca jest związana z rynkiem nieruchomości, który jest bardzo dynamiczny i szybko się rozwija. Z racji stale zmieniających się przepisów prawnych, jest to osoba niezbędna, aby rynek nieruchomości funkcjonował poprawnie.

Rzeczoznawca nieruchomości

Rzeczoznawca majątkowy jest urzędnikiem, który zdał egzamin państwowy i uzyskał uprawnienia zawodowe. Jest on także wpisany do rejestru rzeczoznawców majątkowych. Musi mieć ukończone studia kierunkowe oraz półroczną praktykę zawodową. Rzeczoznawca nieruchomości musi być osobą niekaraną oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

Dobry rzeczoznawca – czym powinien się charakteryzować?

Dobry rzeczoznawca nieruchomości oprócz uprawnień powinien być osobą wiarygodną oraz doświadczoną. Wiarygodny rzeczoznawca korzysta z ubezpieczenia OC, które chroni jego i jego klientów oraz stosuje pieczątkę Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych. Duże doświadczenie rzeczoznawcy świadczy o jego obyciu z wieloma sprawami, dzięki czemu klient może liczyć na realną wycenę nieruchomości. Dobry rzeczoznawca majątkowy musi być osoba bezstronną i wzbudzającą zaufanie. Jego obowiązkiem jest zachowanie poufności danych i stosowanie zasad etyki zawodowej.

Wycena nieruchomości Tychy

Każda osoba, która potrzebuje wycenę faktyczną lub bankowo-hipoteczną nieruchomości w Tychach powinien skorzystać z usług rzeczoznawcy. Jest to osoba, która pomoże także w ocenieniu efektywności inwestowania w daną nieruchomość, dokona wyceny lub ekspertyzy związanej z rachunkowością, a także udokumentuje wartość nieruchomości w postępowaniu urzędowym lub na własny użytek. Wycena nieruchomości niezbędna jest podczas zakupu, wynajmu lub jej sprzedaży, a także zwrotu na rzecz byłych właścicieli. Z usług rzeczoznawcy korzystają osoby w trakcie podziału majątku lub spadku oraz aby zabezpieczyć kredyt hipoteczny. Zakres usług jest szeroki, a zawód rzeczoznawcy niezwykle pomocny w wielu życiowych momentach.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 4 =