Druk na płytach PCV – nie tylko jako format reklamy

Jeszcze do niedawna, reklamy, plansze, szyldy, a także sztywne plakaty umieszczane były na kartonowych lub paździerzowych tablicach. Nie były one zbyt trwałe – szkodziła im wilgoć, silny wiatr, a także inne czynniki atmosferyczne, więc ich czytelność nie trwała zbyt długo. Obecnie, w większości przypadków, wszelkiego rodzaju reklamy czy inne teksty informacyjne lub ozdobne, drukowane są na odpowiednio przyciętych płytach pleksi lub polichlorku winylu, czyli PCV.

Druk na płytach PCV – alternatywa dla pleksi

Płyty PCV są bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym jako nośnik odpowiednich treści, grafiki lub też połączenia obydwu form wyrazu.

Płyty te mają różną grubość i wielkość, więc w zależności od przeznaczenia zadrukowana płyta będzie bardziej lub mniej sprężysta.

Nadruki na płytach PCV znalazły szerokie zastosowanie przy reklamach, ale nie jest to jedyna opcja, gdyż płyty PCV mogą być umieszczane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Dzięki odporności na niekorzystne warunki pogodowe nie namakają wodą, zachowują dokładnie taki kształt jaki został im nadany, a umieszczone na nich i dobrze zabezpieczone treści, nie ulegną szybkiemu zniszczeniu.

Zastosowanie drukowanych płyt PCV

Polichlorek winylu to bardzo trwały materiał, jest termoplastyczny i łatwy w obróbce. Przycinanie i frezowanie odbywa się bezwiórowo; płyty są lekkie, odporne na ścieranie, niewrażliwe na promieniowanie UV i niepalne. Mogą być również wykorzystane jako:

  • tablice informacyjne przy budowanym obiekcie,
  • jako tabliczki imienne wieszane na drzwiach,
  • w restauracjach – jako karty menu,
  • tablice edukacyjne i materiały dydaktyczne w szkołach, przedszkolach i na uczelniach,
  • kasetony, panele ozdobne, nowoczesne obrazy do zawieszenia na ścianach, ściany działowe w biurach i inne elementy konstrukcyjne,
  • plansze z nadrukowaną mapą.

Z powodzeniem można je wykorzystać w przemyśle fotograficznym do nadrukowania grafik, zdjęć czy portretów lub jako druk wielkoformatowy.

Nadruki wykonane na płytach PCV są bardzo trwałe i elegancko się prezentują, a swoją rolę informacyjną lub dekoracyjną mogą spełniać przez bardzo długi czas.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden + osiem =