Kursy z zakresu fizjoterapii – na co się zdecydować?

Fizjoterapeuta to niezwykle odpowiedzialny zawód, który wymaga stałego kształcenia i doskonalenia. W związku z powyższym nieocenionymi mogą okazać się różnorodne kursy dla fizjoterapeutów. W związku z tym, że na rynku jest ich naprawdę sporo podpowiadamy, które mogą okazać się najlepsze i dlaczego warto się na nie wybrać.

Metoda Kaltenborn – Evjenth

Szkolenie z tej metody jest warte uwagi, ponieważ jest ona bardzo łatwa w zastosowaniu, a dodatkowo umożliwia perfekcyjne opanowanie podstaw biomechaniki, a także anatomii stawów. Idealnie sprawdza się w przypadku lepszego zrozumienia pracy z zastosowaniem terapii manualnej i daje solidne podstawy do tego, aby dalej kształcić się w tym kierunku i zgłębiać jej tajniki.

Krótkodźwigniowe Techniki Manipulacyjne (HVLA) prof. Laurie Hartman’a

To szkolenie uczy, jak w twardy sposób przy użyciu odpowiednich technik manipulacyjnych pracować z pacjentem. Podczas kursu fizjoterapeuci poznają różnorodne rodzaje technik manipulacji oraz uczą się jak stosować je w praktyce. Nie jest to zadanie łatwe zwłaszcza dla osób, które źle czują się w takiej roli. Nie mniej jednak warto się na nie wybrać, aby dowiedzieć się jak to funkcjonuje i jakie efekty można uzyskać. Może okazać się, że po poznaniu powyższych ich stosowanie przyjdzie nam łatwiej niż myśleliśmy.

Szkolenie z treningu mięśni dna miednicy

Profesjonalny kurs BEBO ® to dawka solidnej wiedzy i umiejętności z treningu dna miednicy, prowadzony przez wyspecjalizowaną kadrę dydaktyczną. Jest niewątpliwie wart uwagi, ponieważ pozwala pacjentkom na uporanie się z wieloma przykrymi dolegliwościami, które są właśnie przyczyną słabych mięśni Kegla. Szkolenia dla fizjoterapeutów BEBO ® sprawią, że fizjoterapeuci będą mogli pomagać miedzy innymi w takich problemach jak obniżenie narządów u kobiet, nietrzymanie moczu u kobiet i mężczyzn, nadreaktywny pęcherz u pacjentów obojga płci, nietrzymanie gazów i stolca itp. Ponadto będą mogli przeprowadzać ćwiczenia mające na celu przygotowanie mięśni do porodu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × cztery =