Jak rozwiązać problem zadłużonego mieszkania?

Sytuacja w kraju i na świecie doprowadziła do tego, że coraz więcej osób boryka się z różnego rodzaju problemami finansowymi, w tym z zadłużeniem mieszkania, które powstaje z wielu różnych powodów. W jaki sposób rozwiązać problem zadłużonego mieszkania? Skutecznie i bezpiecznie?

Skąd się bierze zadłużenie nieruchomości?

Zadłużenie na nieruchomości powstaje z kilku różnych powodów. Jednym z nich mogą być zajęcia komornicze wynikające z niespłaconych zobowiązań, niespłacona hipoteka czy zaległe opłaty za czynsz i media. Niezależnie jednak od przyczyny powstania zadłużenia i jego wysokości z tym problemem można sobie poradzić. Im szybciej, tym lepiej, co pozwoli na uniknięcie naliczania dalszych kosztów.

Czy sprzedaż zadłużonego mieszkania jest możliwa?

Zgodnie z przepisami można sprzedać zadłużone mieszkanie i robi to naprawdę wiele osób. W takiej transakcji poza kupującym i sprzedającym bierze udział także wierzyciel. Po sprzedaży nieruchomości w pierwszej kolejności muszą zostać zaspokojone roszczenia wierzyciela, a dopiero później wpis o zadłużeniu zostaje usunięty z działu Ksiąg wieczystych. Kwota, jaka pozostanie po spłacie całego zadłużenia, będzie należała do byłego już właściciela nieruchomości.

Choć sprzedaż zadłużonego mieszkania jest możliwa, należy liczyć się z tym, że nie będzie łatwa. Nabywcy nie zawsze chcą zawiązywać transakcję ze sprzedającymi, którzy muszą zbyć nieruchomość przez mnożące się zobowiązania finansowe. W takich wypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z pomocy firm, które zajmują się skupowaniem zadłużonych mieszkań. Zarządcy takich firm pomogą uporządkować kwestie prawne związane z lokalem oraz doradzają jak postępować, by sprzedać nieruchomość po znacznie lepszej cenie rynkowej.

Jak działa skup zadłużonych nieruchomości?

Skup zadłużonych mieszkań to proces, w którym firma lub inwestor nabywają mieszkania od osób zadłużonych, dzięki czemu ci mają szansę na całościową lub częściową spłatę zaciągniętych zobowiązań. Zanim mieszkanie zostanie sprzedane, dochodzi to jego oględzin i profesjonalnej oceny wartości. Zanim jednak zostanie wystawione na sprzedaż, właściciel musi zaakceptować cenę jego kupna. Dopiero wtedy sporządzane są wszystkie dokumenty i rusza procedura sprzedażowa. W czasie sprzedaży to firma skupująca mieszkanie negocjuje z wierzycielem i z nim ustala warunki spłaty zadłużenia.

Jeśli jesteś zainteresowany tematyką skupu zadłużonych mieszkań i chcesz się dowiedzieć więcej, warto odwiedzić stronę https://zadluzonemieszkanie.pl/skup-zadluzonych-mieszkan/.

Skup zadłużonych nieruchomości – dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania?

Skup zadłużonego mieszkania to jedno z najkorzystniejszych rozwiązań, po jakie można sięgnąć, zmagając się z ogromnym zadłużeniem nieruchomości. To korzystne szczególnie dla właściciela takiego mieszkania, który będzie mógł szybko je spieniężyć, dzięki czemu będzie w stanie spłacić wszystkie swoje zobowiązania i zacząć życie na nowo, już bez długów. Skup zadłużonego mieszkania to także wygodna — prawda jest taka, że profesjonalny skup szybciej znajdzie nabywcę na zadłużoną nieruchomość niż jego właściciel.

Skup zadłużonego mieszkania dla jego właściciela będzie również możliwością na uniknięcie komornika, który starałby się o odzyskanie zaciągniętego zobowiązania na rzecz wierzyciela. Skup eliminuje problem komornika i późniejszej licytacji.

Skup zadłużonego mieszkania możliwy jest też wtedy, gdy wartość zadłużenia przekracza jego wartość. W takim wypadku szybka sprzedaż zapobiega narastaniu długu, a pozostała kwota będzie znacznie łatwiejsza do spłaty.

Jeżeli nie ma innej możliwości sprzedaż do skupu nieruchomości, która jest zadłużona to jedyny ratunek dla dłużnika przed konsekwencjami niespłaconych zadłużeń.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − 4 =