O czym należy pamiętać decydując się na kasację auta?

Złomując swój samochód można otrzymać za niego określoną kwotę, jednak zawsze trzeba pamiętać by złomując go nie popaść również w kłopoty. Złomowanie aut powinno przebiegać w autoryzowanych firmach demontażu pojazdów i takiej firmy powinniśmy szukać. Recykling pojazdów powinien przebiegać w zgodzie z ochroną środowiska naturalnego w innym przypadku łamie się prawo.

Tylko autoryzowane firmy

Firmy posiadające odpowiednie zezwolenia bez problemu oddają wszelkie substancje szkodliwe, pochodzące z utylizacji pojazdów do wyspecjalizowanych firm. Firmy produkty złe dla środowiska niszczą w sposób nieszkodliwy. Utylizują je w trakcie specjalnych procesów, które nie mają żadnego złego wpływu na środowisko.

Gdy kasacja auta następuje na zwykłym auto szrocie, bez żadnych autoryzacji, nikt autoryzowany, od takiej firmy nie odbierze złych substancji.

Dlatego złomując swój pojazd powinniśmy zdać sobie sprawę, że złomowanie tak, ale bez łamania prawa. Tak byśmy nie mieli potem niepotrzebnych problemów.

Jakie dokumenty trzeba posiadać by zezłomować pojazd?

Podpisując umowę na recykling auta, z odpowiednią firmą, właściciel pojazdu powinien posiadać:

  • ubezpieczenie samochodu,
  • dowód rejestracyjny pojazdu,
  • swój dowód osobisty
  • kartę pojazdu, gdy taka była wydana.
    Pracownik firmy złomującej podpisuje z nami umowę i jest przy tym zobowiązany,
  • unieważnić dowód rejestracyjny i tablice pojazdu,
  • wystawić stosowne zaświadczenie o kasacji pojazdu.
    Zaświadczenie, w którym właściciel firmy złomującej pojazd informuje, że zobowiązuje się do unieważnienia dowodu rejestracyjnego i tablic jest wystawiane w trzech egzemplarzach. Jeden otrzymuje właściciel pojazdu, drugi właściciel firmy a trzeci dokument zostaje przekazany organowi rejestrującemu pojazdy.

Co jest ważne i istotne?

Podczas kasacji pojazdu bardzo ważne i istotne jest by cały proces demontażu przebiegał w autoryzowanej firmie. Ponadto trzeba dopilnować wszystkich czynności, w wyniku których pojazd, który trafi na auto szrot był wyrejestrowany.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 12 =