Etniczne dekoracje w Twoim domu

Nudzi Cię moda na minimalistyczny wystrój wnętrz zapożyczony z zimnych krajów północnej Europy? Białe meble wydają Ci się zbyt chłodne i niepraktyczne?

Jeżeli potrzebujesz urozmaicenia w wystroju Twojego wnętrza, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się maski drewniane na ścianę. Ten drobny element dekoracyjny potrafi uczynić diametralną różnicę.

Ciekawostką, którą owiane są maski drewniane na ścianę jest to, że ich głównym przeznaczeniem w Afryce jest kontakt ze światem duchów. Nie jest to jednak przeszkoda w korzystaniu z dobra, jakim są maski afrykańskie w celach wyłącznie dekoracyjnych. Są to nie tylko maski drewniane. Mogą one być wykonane również z innych tworzyw, takich jak mosiądz, cyna, skóra, a niekiedy nawet złoto.

Najczęściej spotykane maski afrykańskie to te, które zakładane są na twarz, a ich kształt jest wąski. W kulturze afrykańskiej zdarzają się jednak także maski drewniane, które mają postać kapelusza, hełmu, bądź zakładane są na ramiona tancerza. Ich drugim wykorzystaniem, tuż po duchowych praktykach, jest rola ceremonialna.

Afrykańskim ceremoniom towarzyszą rozmaite tańce. Są to różne ceremonie takie, jak przykładowo inicjacja młodych mężczyzn. Warto poznać historię tego typu maski przed jej zakupem. Wnosi ona powiew świeżości do mieszkania i pewien duchowy pierwiastek, niepowtarzalną atmosferę. Potrafi znacząco wpłynąć na nastroje domowników i ocieplić relacje między nimi, a także nakłonić do zabawy w stylu afrykańskim.

Maski afrykańskie świetnie komponują się z innymi etnicznymi elementami wystroju, takimi jak ratan, drewniany bębenek, ozdobna shisha bądź afrykańskie, kolorowe kapelusze. Jeżeli nie mamy pomysłu na lokalizację maski afrykańskiej w naszym mieszkaniu, możemy znaleźć dla niej miejsce na ścianie w przedpokoju jako symbol jedności zwierząt z ludźmi w naszym mieszkaniu.

Maski drewniane na ścianę często mają niejednoznaczne rysy twarzy, zbliżone do ludzkich lub zwierzęcych – wszystko w zależności od tego, do jakiego typu obrzędów były przeznaczone.

Brak możliwości komentowania.