Dom z fabryki – sposób na szybką budowę domu parterowego

Potrzeby mieszkaniowe w Polsce są bardzo duże i ciągle niezaspokojone. Składa się na to wiele czynników, ale najważniejsze z nich to koszty oraz czas realizacji. Alternatywą mogą być domy modułowe.

Dom z prefabrykatów betonowych

Budownictwo modułowe popularne jest już od długiego okresu czasu, system kanadyjski czy skandynawski zyskały wielu zwolenników. Niektórzy jednak obawiają się, że są to konstrukcje mało odporne na nasze warunki klimatyczne. Rozwiązaniem tych wątpliwości może być dom z prefabrykatów betonowych.

To sposób na wybudowanie własnego domu w krótkim czasie i mniejszymi kosztami. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na przygotowanie wszystkich elementów w fabryce, dzięki temu plac budowy jest bardzo ograniczony i czysty. Na budowę dowożone są gotowe elementy, które wystarczy ze sobą połączyć zgodnie z zaleceniami producenta.

Jak wybudować dom z prefabrykatów betonowych?

Dom z fabryki może powstać nawet w ciągu miesiąca. Wszystko zależy od projektu i odpowiedniego przygotowania.

Sprawą podstawową jest wybranie odpowiedniego projektu i uzyskanie wymaganych pozwoleń na budowę. Wiele firm produkujących domy z prefabrykatów betonowych oferuje gotowe projekty i przejmuje na siebie załatwienie wszystkich formalności.

W zależności od jakości gruntu dom z fabryki można posadowić na wylewce betonowej (grunt jednolity) lub na fundamentach (grunty niejednolite).

Kolejny etap to montowanie przez ekipę gotowych elementów domu, potem zostaje tylko jego wykończenie.

Domy z fabryki są domami spełniającymi wszystkie wymagania domów energooszczędnych i przyjaznych dla środowiska. Poszczególne elementy posiadają odpowiednie warstwy ocieplenia. Dzięki temu koszty ogrzewania będą znacznie mniejsze.

Dom z prefabrykatów betonowych można wykończyć podobnie, jak dom budowany w technologii tradycyjnej.

Największą zaletą domów z gotowych prefabrykatów betonowych jest ich szybki czas realizacji. W zależności od warunków w stanie deweloperskim może być gotowy w ciągu kilku tygodni.

Nie mniejsze znaczenie ma znacznie niższy koszt realizacji inwestycji w stanie surowym.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =