Wyjazd do stolicy – zaplanuj czas na zwiedzanie

Jest najważniejszym miastem w Polsce, na terenie którego pięknych zabytków nie brakuje. Warszawa z pewnością zasługuje na uwagę turystów, a spacer po jej terenie może się dla każdego z nas okazać wyjątkową lekcją historii. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście?

Skarby Starego Miasta

Spacer w rejonie Rynku i Krakowskiego Przedmieścia to obowiązkowy punkt w programie każdej wycieczki po polskiej stolicy. Piękne kamienice, pomnik Syrenki, słynny Barbakan i pozostałości murów miejskich – oto cenne pamiątki, którym warto się uważniej przyjrzeć. Zwiedzanie Zamku Królewskiego oraz wizyta przy kolumnie Zygmunta III Wazy, wizyta przy pałacu, w którym ma swą siedzibę Prezydent RP – oto oferta, z której warto skorzystać. A co z tymi, którzy z wizyty w stolicy chcą wynieść jeszcze więcej wiadomości oraz wrażeń?

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie
Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

To jedna z najbardziej kontrowersyjnych budowli w Warszawie, a jednocześnie – jedna z wizytówek tego miasta. Pałac, będący symbolem przyjaźni z ZSRR, w warszawskiej panoramie zajmuje bardzo ważne miejsce. Znany z kina i Sali Kongresowej, jest jednym z najpiękniejszych przykładów sztuki socrealizmu w Polsce. Pałac ten sprawdza się również doskonale jako punkt widokowy, a z jego tarasów rozciąga się niezapomniany widok na Warszawę.

Co jeszcze warto zobaczyć?

Z dala od Rynku i Krakowskiego Przedmieścia również czekają na nas wyjątkowe atrakcje. Zielenią kuszą słynne Łazienki, w pobliżu których wznosi się Hotel Belwederski. W tej części Warszawy można spędzać czas na spacerach po parku i poznawaniu pięknych budowli pałacowych, można też odpoczywać przy pomniku Chopina. Wielką popularnością cieszą się tu koncerty plenerowe, w trakcie których każdy może posłuchać muzyki fortepianowej w wyjątkowym otoczeniu.

Wycieczki po polskiej stolicy to wspaniała przygoda. Warto zapoznać się z najpiękniejszymi budowlami Warszawy, warto poznawać ich historię. Dzięki temu każda wizyta w stolicy stanie się dla nas cennym doświadczeniem oraz jedyną w swoim rodzaju lekcją.

Brak możliwości komentowania.