Zalety więźby prefabrykowanej

Wykorzystanie więźby prefabrykowanej jest bardzo dobrym rozwiązaniem i o wiele tańszym niż zastosowanie więźby tradycyjnej. Coraz częściej inwestorzy stawiają dach na bazie więźby prefabrykowanej i takie rozwiązania są wprowadzane w życie na wielu budowach, szczególnie w budownictwie domków jednorodzinnych.

Rodzaje więźby prefabrykowanej

Mamy dwa rodzaje więźby, pierwszy rodzaj to przykład podobny do tradycyjnej więźby. Jest on tradycyjną konstrukcją ciesielską, która jest całością. Drugi przykład to więźba łączona za pomocą odpowiednich złączek. Tego typu więźba najlepiej sprawdza się przy projektach, których dachy są wielospadowe lub jednospadowe.

Więźba prefabrykowana jest o wiele tańsza, a jej zamontowanie jest szybsze niż w przypadku więźby tradycyjnej. Ponadto do jej produkcji, użyto niejednokrotnie znacznie mniej drewna niż do stworzenia normalnej i tradycyjnej jej alternatywy.

Zalety więźby prefabrykowanej

Spośród wielu jej zalet należy zauważyć, że jest produktem wykonanym bardzo dokładnie i precyzyjnie. Poszczególne jej elementy zostały wcześniej wykonane na specjalnych numerycznych maszynach.
Przez ten fakt można stworzyć dach o każdym, zaprojektowanym wcześniej kształcie. Po połączeniu odpowiednich elementów wyjdzie nam określony projekt więźby dachowej.

Zalety więźby dachowej są bardzo duże i różnorodne. Najważniejsza jest ta, że zakłada się ją szybko, prace z nią są czyste i bezproblemowe. Ponadto przy jej zastosowaniu otrzymuje się znaczne oszczędności.
Dobre ułożenie więźby prefabrykowanej daje gwarancję, że poszycie dachu będzie proste i równe, a wnętrze poddasza nie jest dzielone przez jakiekolwiek niewygodne słupki, które powstają gdy kładzie się tradycyjną więźbę. Przez ten fakt bardzo łatwo jest zagospodarować powierzchnię poddasza.

Technologia płytek kolczastych

Poszczególne elementy prefabrykowanej więźby dachowej, która jest łączona, łączy się za pomocą specjalnych płytek kolczastych. Płytki te produkowane są w nowoczesnej technologii, a do pełnego scalania poszczególnych krokwi drewnianych są one idealnie wtłaczane w drewno. Dzięki temu więźba jest konstrukcją, której elementy są idealnie połączone ze sobą.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + trzy =