Wirtualny adres pocztowy – jakie ma zalety?

Jeszcze stosunkowo do niedawna, aby prowadzić firmę – nawet jednoosobową – trzeba było już na początku zadbać o jej siedzibę, aby podać adres prowadzenia działalności. Czasem był to po prostu adres zamieszkania osoby zakładającej działalność. Jednak prywatny dom, czy – tym bardziej – mieszkanie, to często miejsce niestosowne np. do spotkań biznesowych z kontrahentami czy klientami. A stały wynajem profesjonalnego pomieszczenia może pociągać za sobą spore koszty.

Wirtualne biuro – nowe możliwości

Dzisiaj firmy średnie, małe i jednoosobowe mają nowe możliwości. Jedną z nich jest tzw. wirtualny adres pocztowy. To tutaj może trafiać np. korespondencja, którą właściciel firmy lub osoba do tego wskazana będzie odbierać, przykładowo raz w tygodniu lub kilka razy w miesiącu. Może to być bardzo prestiżowy adres, np. w centrum dużego miasta. Tymczasem sama działalność firmy na co dzień przebiega zupełnie gdzie indziej – tam, gdzie koszty wynajmu są niskie. To ratunek (lub spora oszczędność) dla finansów niewielkiej firmy zwłaszcza, gdy zaczęła ona dopiero swą działalność.

Wirtualny adres i zupełnie rzeczywista działalność

Wirtualne biura cieszą się dzisiaj sporym zainteresowaniem firm. Nie każdy rodzaj działalności wymaga bowiem powierzchni magazynowych, hal produkcyjnych czy odrębnego działu biurowego przedsiębiorstwa. Obsługę kadrową i rozliczeniową można zlecić podmiotom zewnętrznym, co pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania na własne biuro – zarówno co do metrażu, jak i częstotliwości użytkowania. Jeśli ktoś świadczy przykładowo usługi reklamowe w pojedynkę, może tylko raz na jakiś czas potrzebować biura do spotkań z kontrahentami. Resztę pracy wykonuje z domu. Pocztę tradycyjną można odbierać raz w miesiącu – np. w okolicy otrzymywania rachunków albo częściowo zastąpić ją korespondencją elektroniczną.

Wirtualne biuro pomaga w prowadzeniu biznesu pod kątem prestiżu adresu i oszczędności, nic więc dziwnego, że cieszy się coraz większą popularnością.

Zobacz także: Wirtualne biuro w Holandii

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 2 =