Stary samochód – sprzedaż czy złomowanie?

Nawet najlepszy samochód kiedyś się zestarzeje. Wówczas trzeba podjąć decyzję o tym, co z nim zrobić dalej. Zasadniczo to są trzy opcje, zostawienie pojazdu ze względów sentymentalnych, jego sprzedaż lub złomowanie. Które z tych rozwiązań jest najlepsze, a które opłaca się najmniej?

Zatrzymanie pojazdu przez wzgląd na sentyment

Ta opcja jest zdecydowanie najmniej opłacalna. Nawet auto którego się zupełnie nie używa musi mieć ważne ubezpieczenie. Także i za taki samochód zaparkowany pod domem, który już kilka lat nie jeździ, trzeba płacić. Należy mieć także świadomość, że z każdym rokiem będzie on coraz bardziej niszczał i tracił na swojej wartości. Jakie są inne możliwości?

Sprzedaż auta

To, że dotychczasowy właściciel stwierdził, iż dany pojazd mu nie będzie już służył nie oznacza, że ktoś inny się z niego nie ucieszy. Jeżeli auto jest na chodzie i bez problemu przejdzie kolejne badania techniczne, to można próbować je sprzedać. Często jednak sprzedaż używanego samochodu, zwłaszcza takiego z długą historią, to nie lada wyzwanie na które trzeba poświęcić sporo czasu. Jest dużo prostsza droga do tego, aby zdjąć sobie kłopot z głowy.

Zobacz: mamAUTO.pl - Złomowanie/skup pojazdów

Złomowanie zużytych pojazdów

Jeżeli konkretny samochód ze względu na swój stan nie nadaje się już do jazdy, bądź jego właściciel nie ma czasu na to, by go sprzedać, to najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie złomowanie auta. W takim przypadku można liczyć na nieco mniejszy przychód niż gdyby samochód sprzedać, jednak jakieś pieniądze zawsze zasilą domowy budżet. Na złom powinny trafić także wszystkie samochody po wypadkach drogowych, których na prawa jest zwyczajnie w świecie zupełnie nieopłacalna.

Którą z powyższych opcji wybrać?

Zasadniczo, najkorzystniej wychodzi oddanie pojazdu na auto złom, zwłaszcza jeżeli jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Sprzedaż samochodu wymaga od właściciela sporo czasu i wysiłku. Nie zawsze ma się także pewność, że finalnie otrzyma się za auto taką kwotę jaką się początkowo założyło. Najwygodniej będzie oddać samochód na złom – jest to ogromna oszczędność zarówno czasu jak i energii.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście + cztery =