Sposób na ocieplenie – wdmuchiwanie celulozy

Jesteś w trakcie budowy domu? Zastanawiasz się nad remontem i ponownym ociepleniem swojego domu? Interesujesz się budownictwem i najnowszymi technikami? Jeżeli tak, to koniecznie powinieneś zapoznać się z tym tekstem, w którym opiszemy i wyjaśnimy, na czym polega ocieplanie domu celulozą. Serdecznie zapraszamy Cię do lektury!

Celuloza to jeden z najczęściej wybieranych surowców podczas ocieplania budynku. Uzyskuje się go ze zmielonych gazet, które łączone są ze sobą za pomocą surowców mineralnych. Dzięki swoim doskonałym właściwością celuloza w bardzo dobry sposób reguluje poziom wilgotności w danym pomieszczeniu, w którym została użyta do izolacji. Materiał ten jest także bardzo odporny na wszelkiego rodzaju grzyby i pleśnie, a także dzięki swojej gęstości stanowi dobrą barierę i przeszkodę dla wszelkich gryzoni oraz ptactwa. Celuloza posiada także wysoka klasę reakcji na ogień i jest generalnie lepszym rozwiązaniem izolacyjnym niż często używana do tego wełna mineralna.

Wdmuchiwane celulozy w celu ocieplenia domu jest jedną z najczęstszych technik budowlanych. Przy tego typu operacji najczęściej używa się ekofiber, czy też thermofloc. Ekofiber to nic innego, jak surowiec otrzymywany z makulatury, którego włóka impregnuje się dodatkowo borem, dzięki czemu są wysoce odporne na grzyby, pleśni i innego tego typu sprawy. Najczęściej stosuje się go do ocieplania ścian i poddaszy. Materiał jest w pełni oddychający. Natomiast thermofloc otrzymujemy z oczyszczonej makulatury. Można go stosować bardzo blisko powierzchni metalowych, bez obaw o to, że powstanie korozja. Jest świetną alternatywą dla innych materiałów, a także jest uznawany za całkowicie bezpieczny i nieszkodliwy dla ludzkiego zdrowia. Jest także odporny na wszelkie grzyby i pleśni.

Sprawdź: Izolmax - Ocieplanie celulozą

Wdmuchiwanie celulozy jest zdecydowanie korzystniejszą techniką izolacyjną szczególnie dla ludzi. Jest to bowiem proces o wiele mniej szkodliwy dla ich zdrowia niż w przypadku tradycyjnych metod. Ponadto celuloza jest materiałem ekologicznym i przyjaznym dla środowiska.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven − two =