Skuteczne niszczenie dysków SSD

Marka ProDevice powstała w 2012 roku w celu zaprezentowania urządzenia niesamowicie trwałego oraz bezpiecznego. To właśnie w Krakowie został zaprojektowany pierwszy model tego sprzętu. W tamtym okresie był to najlepszy degausser na świecie.

Dane na dysku – jak się ich pozbyć?

Kasowanie danych z dysków, może okazać się łatwiejszym procesem niż myślałeś. Z całą pewnością nie można ich zdemagnetyzować, aczkolwiek w ich usunięciu pomoże Ci automatyczna niszczarka od firmy ProDevice. Produkt ten z łatwością usunie dane nie tylko z komputerów, ale również z telefonów oraz tabletów. Stworzony został z myślą o różnego rodzaju firmach, które na pewno docenią niszczenia zbędnych nośników danych. Urządzenie to jest przede wszystkim obsługiwane ręcznie. Dlatego nie potrzebuje zasilania elektrycznego. Jego ogromną zaletą jest również to, że nie wymaga od operatora użycia dużej siły fizycznej. Urządzenia ProDevice zostały wykonane z dobrej jakości materiałów, dzięki czemu cechują się one ogromną odpornością oraz solidnością.

Jak skutecznie zniszczyć dysk?

Skuteczne niszczenie dysków jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczy, że użytkownik pociągnie za dźwignie. Podstawa urządzenia posiada gumę, dzięki czemu podczas użytkowania sprzęt się nie ślizga. Trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta. Oprócz tego urządzenie zostało wyposażone w blokadę dźwigni, opcja ta jest bardzo przydatna, ponieważ może zagwarantować użytkownikowi całkowite bezpieczeństwo. Niszczarki muszą przede wszystkim spełniać wszelkie normy, takie jak na przykład: DIN66399 lub DMS 2008/level. Niszczenie danych z dysków poprzez działanie niszczarki ProDevice powoduje że dysk, taśma, tablet czy telefon komórkowy zostaje zdeformowany – właśnie dlatego dane nie mogą być odzyskane. Aktualnie produkty tej firmy sprzedawane są na całym świecie.

Bez wątpienia fizyczne niszczenie dysków twardych z pomocą urządzenia ProDevice ułatwia proces zarządzania bezpieczeństwem informacji w wielu instytucjach oraz przeróżnych firmach.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 1 =