Palety drewniane – szerokie możliwości zastosowania

Każdy z nas wie czym jest paleta drewniana. Prosta konstrukcja, surowe wykonanie, naturalny materiał, przyjazne środowisku – to najważniejsze z ich zalet. Palety stworzone z myślą o logistyce i magazynowaniu już dawno przestały pełnić tylko taka rolę. Ewolucja ich zastosowania nie ma ograniczeń.

Do czego można wykorzystać palety drewniane?

Widywane na co dzień palety sklepowe, na których dostarczane są przeróżne towary już dawno wyszły z ram swojego podstawowego zastosowania. Dzieje się tak dzięki prostej konstrukcji, którą z łatwością każdy może wykonać samodzielnie oraz łatwej obróbce. Nawet nowa paleta, kupiona bezpośrednio od producenta to niewielkie koszty dające nieograniczone możliwości.

Meble domowe

W ostatnich latach palety drewniane wyszły z magazynów i trafiły bezpośrednio do naszych domów jako industrialny element dekoracyjno-użytkowy. Idealnie nadają się do stworzenia stolika kawowego, zestawu wypoczynkowego w postaci kanapy i foteli czy stylowych regałów na książki. Odpowiednio przygotowane palety drewniane mogą stać się najwygodniejszym łóżkiem w naszej sypialni, wygodnym biurkiem do pracy, a nawet wyspą kuchenną. Materiał jest łatwy w obróbce co pozwala na łączenie, zbijanie, dorobienie nóżek, podwieszanie i wielu innych przeróbek pozwalających na stworzenie z palet cokolwiek co przyjdzie nam do głowy.

Meble ogrodowe

Zastosowanie palet drewnianych wychodzi również poza ramy naszych czterech ścian. Można z nich stworzyć rewelacyjne meble ogrodowe, które będą stanowić piękną ozdobę podczas organizowanych w domu imprez plenerowych. Stolik, szafka na akcesoria do grilla, huśtawka ogrodowa, zestaw ławek lub wygodnych kanap to tylko podstawowe pomysły na zagospodarowanie ogrodowej przestrzeni paletami. Sprawdzają się one również jako rewelacyjne i stylowe poziomowe kwietniki, pozwalające na fantastyczną ekspozycję naszej domowej hodowli.

Domy z europalet

Najnowsze pomysły sięgają już również budowy całych domów z palet drewnianych. Łatwa budowa i wdzięczny materiał do obróbki sprawia, że można wykonać fajne i ciekawe konstrukcje np. szopy na narzędzia lub garażu.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

15 + 8 =