Jak przechowywać drewno konstrukcyjne?

Drewno jest jednym z najchętniej wykorzystywanych surowców konstrukcyjnych. Powodów, dlaczego jest tak chętnie wybierane jest wiele, między innymi to, że drewno jest lekkie, łatwe w obróbce oraz przy odpowiedniej impregnacji jest w stanie wytrzymać nawet kilka lat. Dodatkowo drewno konstrukcyjne jest bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne.

Czym właściwie jest drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne jest wszechstronnym materiałem wykorzystywanym do wznoszenia konstrukcji, które muszą być wytrzymałe oraz stabilne. Przede wszystkim drewno konstrukcyjne dzieli się na dwa główne rodzaje. Pierwszy rodzaj to drewno lite, natomiast drugi to drewno klejone warstwowo. Najczęściej wykorzystywanym drewnem konstrukcyjnym przy budowie domów jest drewno sosnowe, które cechuje się bardzo dobrymi parametrami użytkowymi.

Drewno konstrukcyjne sosnowe jest jednym z najlepszych wyborów, ponieważ jest sprężyste, odporne na zaginanie oraz trwałe, co daje mu przewagę nad innymi rodzajami drewna.

Jak w dobry sposób przechowywać drewno konstrukcyjne?

Drewno konstrukcyjne musi być odpowiednio przygotowane oraz zaimpregnowane. Pierwszym i najważniejszym etapem jest suszenie, ponieważ świeże drewno jest bardzo wilgotne, co może mieć wpływ na trwałość i wytrzymałość.

Przy przechowywaniu drewna konstrukcyjnego należy pamiętać o tym, że nie może być przechowywane nigdy bezpośrednio przy ziemi, ponieważ może się zawilgocić. Drewno może być przechowywane na zewnątrz, lecz należy pamiętać o osłonięciu go przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, jak deszcz czy śnieg. Najlepiej przechowywać drewno pod dachem oraz na betonowych słupkach, czy drewnianych lub metalowych legarach.

Więcej informacji o wykorzystaniu odpowiednio przygotowanego drewna budowlanego można znaleźć na stronie http://drewnokominkowe.wroclaw.pl/oferujemy/tartak/

Składy drewna Wrocław – gdzie kupić najlepsze drewno konstrukcyjne?

We Wrocławiu i okolicach znajduje się bardzo dużo składów, które zajmują się sprzedażą drewna konstrukcyjnego. Aby wybrać najlepszy wystarczy przeczytać opinie w internecie lub udać się do każdego z nich i przekonać się, czy drewno konstrukcyjne przechowywane jest tam w odpowiedni sposób.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × dwa =