Dieta śródziemnomorska

Demonstrowana dieta uważana jest za jedną z najbardziej przyjaznych.

Wynika to ze względu na brak obciążenia dla organizmu wynikającego z ustalonych wyrzeczeń. Część lekarzy twierdzi nawet, iż dieta śródziemnomorska nie można traktować jako dietę.

Dlaczego powinno się stosować dietę śródziemnomorską?

Dieta posiada wiele korzyści, które przekonują nawet największych sceptyków. Pierw należy przytoczyć brak efektu jo-jo oraz utracie blisko trzech kilogramów w ciągu trzydziestu dni. Nie jest to wiele, jednak organizm w trakcie diety działa w pełni normalnie, dzięki czemu pożądane rezultaty jesteśmy w stanie zwielokrotnić trenując na świeżym powietrzu. Przyjmując śródziemnomorski jadłospis sprawnie spowalniamy rozwój nowotworów (na skutek selenu znajdującego się w rybach).

Jak wygląda nasz jadłospis?

W diety śródziemnomorskiej zwyczajne mięso zostaje wymienione na owoce morza. Lekarze zalecają, aby ziemniaki lepiej zamienić na ryż. Biały chleb nie jest rekomendowany – lepiej zamienić go na pełnoziarnisty odpowiednik. Kilka słów o przyprawach – specjaliści polecają czosnek zwyczajny. Posiłki zaleca się oblewać oliwą z oliwek (zamiast tłuszczy). Codziennie należy spożywać pięć dań zaś na skutek niskiej kaloryczności potraw do prawidłowego funkcjonowania powinno wystarczyć nam około 1180 kalorii.

Podsumowanie.

Dieta śródziemnomorska jest postrzega za najzdrowszą dietę – oferuje wszelkie znaczące środki odżywcze, choć niektórzy dietetycy głoszą, iż śródziemnomorskie jedzenie nie oferuje dostatecznej ilości kwasu foliowego. Pod warunkiem, że nie przejmujesz się prędkością, z jaką tracisz wagę, tylko na jakości stosowanego trybu odżywiania, to opisana dieta jest słusznym rozwiązaniem.

Brak możliwości komentowania.