Detailing samochodowy – wszystko co powinieneś wiedzieć

Auto detailing to czynność polegająca na dokładnym wyczyszczeniu, odnowie i wykończeniu pojazdu silnikowego w celu uzyskania czystości. Profesjonalne usługi detalowania i sprzedaż produktów zarówno profesjonalistom, jak i hobbystom reprezentują dużą obecność handlową w miejscach, gdzie samochody są podstawowym środkiem transportu.

Na czym polega auto detailing?

Detale są ogólnie podzielone na dwie kategorie: zewnętrzne i wewnętrzne. Detale zewnętrzne obejmują czyszczenie oraz przywrócenie pierwotnego stanu powierzchni wykończenia samochodu. Wykorzystuje się szeroką gamę produktów i technik detalowania, w zależności od rodzaju i stanu powierzchni pojazdu lub preferencji detalisty. Produkty obejmują między innymi: detergenty i odtłuszczacze bezkwasowe, wosk oraz różnego rodzaju pasty. Detale wewnętrzne obejmują głębokie czyszczenie całej kabiny. Wnętrza pojazdów w ciągu ostatnich 50 lat składają się z różnych materiałów, takich jak syntetyczna tapicerka dywanowa, winyl, skóra, różne włókna naturalne, kompozyty z włókna węglowego, tworzywa sztuczne i inne, co wymaga zastosowania różnych technik i produktów czyszczących. Odkurzanie jest standardowe, a plamy tapicerskie można usunąć za pomocą czyszczenia parowego.

Detailing samochodowy – co obejmuje?

Zasadniczo istnieją trzy główne rodzaje ochrony lakieru, które są obecnie dostępne do stosowania w samochodach i ciężarówkach. Wosk to naturalne produkty nakładane na wykończenie pojazdu, aby go chronić i zwiększyć połysk. Większość z nich to wosk karnauba, który cieszy się ogromną popularnością. Powłoki ceramiczne są syntetycznymi produktami do ochrony farb, ale przewyższają tradycyjne szczeliwa do farb dzięki zastosowaniu ceramicznych cząstek, które łączą się z powierzchnią farby i zapewniają bardzo trwałą warstwę ochronną. Istnieją powłoki ceramiczne klasy konsumenckiej, a także profesjonalne powłoki ceramiczne. Różnice między tymi dwiema klasyfikacjami powłok to przede wszystkim trudność zastosowania i długowieczność ochrony.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + siedem =